Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

 

Yüksek Rutubetli Tane Mısır Silajı Katkı Maddesi

Bu ürün hayvansal üretim koşulları esas alınarak test edilmiş olup yüksek kalitede kaba yem üretimine katkıda bulunmak için seçilmiş canlı ve patentli laktik asit üreten bakteri ırkları içermektedir.

 

Mikroorganizmalar:

  • Lactobacillus buchneri LN4637 ATCC PTA 2494
  • Lactobacillus plantarum LP286 DSM 4784 ATCC 53187
  • Lactobacillus plantarum LP329 DSM 5258 ATCC 55942

 

Özellikler

  • Yüksek rutubetlerde hububat ve tahıl danelerinin silaj yapılmasını sağlar. Ürünlerin içeriğinin ve besin değerlerinin korunmasını sağlar ve yemleme sırasında bunların tahribata uğramasına engel olur.
  • Suda eriyebilir karbonhidrat içeriği yüksek ürünlerin bozulmasını, küflenmesini, ısınmasını, aerobik dengesinin bozulması önler.
  • Yüksek süt verimine sahip hayvanların daha konsantre yemlerle beslenmesine olanak sağlar. Bu sayede yem maliyetinin %6 oranında düşmesini sağlar.
  • Kostik asit ve diğer zararlı ve aşındırıcı etkiye sahip kimyasalların kullanımını gerektirmez.
  • İçerdiği eşsiz Lactobacillus plantarum ırkları sayesinde fermantasyonun en ileri düzeyde gerçekleşmesini sağlar.
  • Pioneer, silaj analizlerini çiftçilerimiz için ücretsiz olarak yapmaktadır.
  • Ayrıntılı bilgi edinmek için Pioneer satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Kullanım Talimatı

Bir kutu 50 ton silaja uygulanır. 40-50 gr.’lık kutunun kapağını açınız. Yarısına kadar temiz su ile doldurunuz ve ağzı kapayarak içindeki granüller iyice eriyinceye kadar sallayınız ve çalkalayınız. Hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız.

Appli-Pro SLV C2000 ve C500 için hazırlanan içeriği 0,5 lt suya iyice karıştırınız.

Tank karışım aletleri için; hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız. İçeriği tanka koyun ve 1 ton silaj için 2 litre gelecek şekilde sulu karışımı uygulayın. Tank içinde 24 saat süresince kullanabileceğiniz miktarın konulmasına dikkat ediniz.

Sprey işleminde 30 PSI büyüklüğünün üzerinde uygulamalardan sakınınız. Uygulamayı yaparken dengeli ve eşit atım yapabilecek metotlar ve sağlanan özel uygulama aletleri için tavsiye eden oranları kullanın.

Kullanılmayan veya artan ürün tekrar şişelenip buzdolabında 5 güne kadar depolanabilir. Daha uzun süreli saklamalar için ise dondurup saklayabilirsiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken direk ısıya maruz bırakmayınız. Donmuş kabı içinde su dolu bir tencerede veya diğer donmuş ürünleri çözme işleminde kullanılan aparatın içine koyarak eritiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken erime ısısı 38˚C geçmemelidir.

Pioneer personeli, kalibrasyon ve uygulama konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

Broşürü görmek için tıklayınız. (PDF 2 MB)
27F3EC31-0C33-3805-8A69-234F664F2E55