Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

 

Mısır Silajı Katkı Maddesi

Bu ürün hayvansal üretim koşulları esas alınarak test edilmiş olup yüksek kalitede kaba yem üretimine katkıda bulunmak için seçilmiş canlı ve patentli laktik asit üreten Lactobacillus buchneri ve Lactobacillus casei bakteri ırkları içermektedir.

 

Mikrooganizmalar:
  • Lactobacillus buchneri LN40177
  • Lactobacillus casei LC32909

 

Özellikler
  • Mısır silajında içerdiği Laktobacillus buchneri’nin eşsiz ırkları sayesinde esteraz enziminin silaj içersinde artmasına ve bu sayede lignin, selüloz ve hemiselüloz gibi polisakkaritlerin ayrılmasına ve kolayca sindirimine olanak sağlar.
  • Yem karıştırma vagonundaki yemin kuru madde alımının artmasını sağlar böyle işletmenin yem maliyetini azalmasına %4 katkı sağlar.
  • Gebe düveler ve laktasyonun ilk dönemindeki ineklerde vücut kondisyonunun en ideal halde olmasına katkıda bulunur.
  • İçerdiği Laktobacillus casei eşsiz ırkları sayesinde silajın hızla olgunlaşmasını, ısınmaların, küf maya, aflatoksin ve mycotoksin oluşumlarının en aza inmesi sağlar.
  • %35-45 arasındaki kuru madde içeriğine sahip silajlarda da etkin bir şekilde fermantasyon olmasını sağlar.
  • Pioneer, silaj analizlerini çiftçilerimiz için ücretsiz olarak yapmaktadır.
  • Ayrıntılı bilgi edinmek için Pioneer satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Kullanım Talimatı

Bir kutu 50 ton silaja uygulanır. 40-50 gr.’lık kutunun kapağını açınız. Yarısına kadar temiz su ile doldurunuz ve ağzı kapa­yarak içindeki granüller iyice eriyinceye kadar sallayınız ve çalkalayınız. Hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız.

Appli-Pro SLV C2000 ve C500 için hazırlanan içeriği 0,5 lt suya iyice karıştırınız.

Tank karışım aletleri için; hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız. İçeriği tanka koyun ve 1 ton silaj için 2 litre ge­lecek şekilde sulu karışımı uygulayın. Tank içinde 24 saat süresince kullanabileceğiniz miktarın konulmasına dikkat ediniz. Sprey işleminde 30 PSI büyüklüğünün üzerinde uygulamalardan sakınınız. Uygulamayı yaparken dengeli ve eşit atım yap­abilecek metotlar ve sağlanan özel uygulama aletleri için tavsiye eden oranları kullanın.

Kullanılmayan veya artan ürün tekrar şişelenip buzdolabında 5 güne kadar depolanabilir. Daha uzun süreli saklamalar için ise dondurup saklayabilirsiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken direk ısıya maruz bırakmayınız.Donmuş kabı içinde su dolu bir tencerede veya diğer donmuş ürünleri çözme işleminde kullanılan aparatın içine koyarak eritiniz. Dondu­rulmuş ürünü kullanmak için çözerken erime ısısı 38˚C geçmemelidir.

Pioneer personeli, kalibrasyon ve uygulama konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

Broşürü görmek için tıklayınız. (PDF 1 MB)

 

 

 

E019050D-E73F-9E45-0EEA-ED4A8A86897E