Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

 

Tahıl ve Hububat Silajı Katkı Maddesi

Bu ürün hayvansal üretim koşulları esas alınarak test edilmiş olup yüksek kalitede kaba yem üretimine katkıda bulunmak için seçilmiş canlı ve patentli laktik asit üreten bakteri ırkları içermektedir.

 

Mikroorganizmalar:

  • Lactobacillus buchneri LN40177
  • Lactobacillus plantarum LP24011
  • Lactobacillus casei LC32909

 

Özellikler

  • Yüksek süt verimine sahip süt ineklerinin gereksinimi olan yüksek kaliteli kaba yem elde edilmesinde işletmelere büyük kolaylık sağlar. Zamanında hasat edilen buğday, arpa, fiğ, triticale ve bunların karışımı olan silajlarda çok etki bir şekilde çalışır.
  • Fermantasyon direnci yüksek bu ürünlerin besleme değerleri ve içeriklerini koruyarak (Nişasta, şeker, protein, NDF) toplam yem maliyetinin %4 kadar düşmesine olanak sağlar.
  • Ot silajlarının ısınmasını, yüzey kayıplarının olmasını, küf, maya ve toksin oluşmasını engeller.
  • Lactobacillus plantarum ve Lactobacillus casei gibi ot silajlarında en iyi çalışan iki eşsiz homofermantatif bakteri ırkı içerir.
  • %25-45 kuru maddeli ot silajlarında fermantasyonun en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede silajın laktik asit düzeyi sürekli en üst düzeyde kalır. Bu da rumen florasının desteklenmesini sağlar.
  • Pioneer, silaj analizlerini çiftçilerimiz için ücretsiz olarak yapmaktadır.
  • Ayrıntılı bilgi edinmek için Pioneer satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Kullanım Talimatı

Bir kutu 50 ton silaja uygulanır. 40-50 gr.’lık kutunun kapağını açınız. Yarısına kadar temiz su ile doldurunuz ve ağzı kapayarak içindeki granüller iyice eriyinceye kadar sallayınız ve çalkalayınız. Hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız.

Appli-Pro SLV C2000 ve C500 için hazırlanan içeriği 0,5 lt suya iyice karıştırınız.

Tank karışım aletleri için; hazırlanan çözeltiyi 100 lt suya iyice karıştırınız. İçeriği tanka koyun ve 1 ton silaj için 2 litre gelecek şekilde sulu karışımı uygulayın. Tank içinde 24 saat süresince kullanabileceğiniz miktarın konulmasına dikkat ediniz. Sprey işleminde 30 PSI büyüklüğünün üzerinde uygulamalardan sakınınız. Uygulamayı yaparken dengeli ve eşit atım yapabilecek metotlar ve sağlanan özel uygulama aletleri için tavsiye eden oranları kullanın.

Kullanılmayan veya artan ürün tekrar şişelenip buzdolabında 5 güne kadar depolanabilir. Daha uzun süreli saklamalar için ise dondurup saklayabilirsiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken direk ısıya maruz bırakmayınız.Donmuş kabı içinde su dolu bir tencerede veya diğer donmuş ürünleri çözme işleminde kullanılan aparatın içine koyarak eritiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken erime ısısı 38˚C geçmemelidir.

Pioneer personeli, kalibrasyon ve uygulama konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

Broşürü görmek için tıklayınız. (PDF 1 MB)

236F2B58-AEBE-D9B9-04BC-BE57D963A756