Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

Технологія ЕкспресСан™ – прогрес та успіх тільки набирає обертів

 

Від 400 у.о .га і більше має бути планова прибутковість вирощування соняшнику. Багато хто має 800 у.о/га і більше. І чим більше гектарів під технологією ЕкспресСан™, тим гарантованіший успіх. І пам’ятаймо, що і врожай, і можливість заробити – лише 1 раз на рік. Наступний раз буде в кінці другого сезону.

 

Як відомо, одним із основних факторів обмеження прибутковості соняшнику є бур’яни. Саме вони можуть стати на заваді того, щоб отримати від 400-500 і більше у.о. чистого прибутку з кожного гектару. Не проконтролюєш бур’яни - не отримаєш високого врожаю, відповідно, втратиш у заробітку. Сучасний розширений асортимент гербіцидів – запорука ефективного захисту від більшості бур’янів, проте контроль деяких видів навіть зараз є складною задачею в посівах соняшнику. Варто відмітити найбільш "славнозвісні" – нетреба, амброзія, осот, лобода, пасльон та ін. Більшість із зазначених видів - справжній головний біль для агрономів. Починаючи з 2007 року в Україні почалась нова ера вирощування соняшнику. Саме тоді було представлено революційну технологію отримання високих і сталих врожаїв – ЕкспресСан™. Ця технологія включає лінійку високоврожайних спеціалізованих гібридів соняшнику та гербіцид Експрес®, призначений для післясходового захисту культури від найбільш проблемних дводольних бур’янів.

 

Прогрес/динаміка та краще розуміння переваг

Новинка відразу здобула велику прихильність серед товаровиробників, тож з кожним роком площі висіву ЕкспресСан™ тільки зростають. Велика зацікавленість була пов’язана перш за все з можливістю ефективно контролювати проблемні (особливо в південних та східних регіонах) види нетреби та амброзії. Потім виявився цілий ряд інших переваг, серед яких - можливість більш раннього висіву (порівняно до звичайних гібридів); гнучкість післясходового використання; дробне внесення та «підстраховка» (якщо ґрунтові рішення не спрацюють); ефект пригнічення злакових видів бур’янів (без використання протизлакових гербіцидів); відсутність післядії цієї технології; якість генетики та показники врожайності.

Лінійка гібридів змінюється та розширюється За ці роки збільшилась кількість  гібридів для використання в технології ЕкспресСан™, отже, на сьогодні їх нараховується 7 гібридів.

Розширений асортимент гібридів надає можливості вирощувати соняшник за технологією ЕкспресСан™ по всій країні, залежно від групи стиглості, від погодно-кліматичних умов, потрібної довжини вегетаційного періоду для більш раннього (випереджаючого) висіву навесні, чи, наприклад, своєчасного збирання та своєчасної підготовки ґрунту після збирання та висіву озимих культур. І, що особливо:

  1. генетика «Дюпон Піонер» сильно «додала» в стійкості (толерантності) - здатності «витримувати» гербіцидне навантаження, в т.ч досить інтенсивне;
  2. вражаюча динаміка росту, вирівняність та одночасність достигання;
  3. в стабільно високій врожайності, в т.ч. порівняно до класичних гібридів!

 

Перелік гібридів технології ЕкспресСан™

Ранньостиглі (менше 110 днів):

Середньоранні (111 - 115 днів):

Середньостиглі (116 - 125 днів):

 

Першими, звісно, переваги технології ЕкспресСан™ оцінили сільгоспвиробники так званих "соняшникових" регіонів. Переважно це господарства східних та південних регіонів України. Варто відмітити, що на сьогодні ЕкспресСан™ набирає обертів в центральних, північних та західних регіонах. Виробники цих регіонів відтепер знають, як вирощувати соняшник без бур’янів та отримувати високий і якісний врожай!

 

Результати збирання демопосівів Східна Україна, 2015 рік (середнє з 12 точок)

 

Результати збирання демопосівів Південь України, 2015 рік (середнє з 14 точок)

 

Результати збирання демопосівів Центральна Україна, 2015 рік (середнє з 12 точок)

 

Отже, завдяки чому технологія ЕкспресСан™ зростає?

По-перше, завдяки розширеному асортименту є можливість підібрати той чи інший гібрид для будь-яких ґрунтово-кліматичних умов. Наприклад, для східних та південних регіонів, де, крім проблемних бур’янів, існує проблема паразиту вовчка соняшникового, компанія «Дюпон Піонер» пропонує гібриди P64LE25, P64HE39, P64LЕ99, P64LE20 з підвищеною стійкістю до різних рас вовчка.

По-друге, надзвичайно доступна вартість технології, включаючи і гербіцидний обробіток. Отже, кожен, хто професійно вирощує соняшник, може дозволити собі ЕкспресСан™ на власних полях.

 

Щодо застосування гербіциду Експрес® та контролю бур’янів?

На рахунок бур’янів, ще раз відзначимо, що гербіцид Експрес® – це вичерпний контроль найбільш проблемних дводольних: види осоту, пасльону, нетреби, лободи, дурману, гірчаку канатника Теофраста, усі капустяні та ще понад 30 різних видів.

Практичною перевагою є гнучкість у застосуванні, гербіцид Експрес® можна застосовувати від 2-х до 8-ми (включно) справжніх листків у соняшнику. Одна обробка знищить наявні бур’яни. У випадку нерівномірного проростання насіння бур’янів сільгоспвиробники можуть використовувати гербіцид Експрес® у декілька прийомів, що дозволяє контролювати кілька хвиль бур’янів.

Наприклад, проти першої хвилі амброзії та інших бур’янів провести обробку гербіцидом Експрес® у нормі 25 або 30 г/га + ПАР Тренд® 0,1%-0,15%. Надалі, при появі наступної хвилі бур’янів, проводять другу обробку гербіцидом Експрес®, також з половинною нормою (сумарна норма гербіциду за сезон не має перевищувати 50 г/га).

По-третє, усі гібриди лінійки ЕкспресСан™ мають високу селективність до гербіциду Експрес®, тому кожен гібрид націлений на максимальні показники продуктивності.

Особливо варто відмітити четверту перевагу гербіциду Експрес® – це безпечність у сівозміні. Активна речовина препарату має швидкий напіврозпад у ґрунті, таким чином, немає жодних обмежень щодо висіву наступних культур. Це перевірено роками на багатьох тисяч гектарів та ще й в різних умовах!

П’ята перевага, це професійна, націлена на успіх товаровиробника регіональна команда «Дюпон» та «Дюпон Піонер», яка завжди допоможе прийняти виважене рішення, підібрати кращі гібриди та їх комбінацію, проконсультуватись щодо особливостей живлення, посіву, догляду та використання ЗЗР.

 

Отже, з ЕкспресСан™ розширюються можливості та горизонти для вирощування високих та сталих врожаїв соняшнику та ще більшого прибутку! Ми дякуємо всім, хто вже працює з нами і будемо раді Всім, хто виявив бажання приєднатися до інноваційної технології.

Заробляйте на соняшнику разом із ЕкспресСан™!

 

 

Ігор Гаврилюк,
Менеджер з агрономічних питань компанії DuPont Pioneer

7D705783-AE0B-FFA2-AC7C-6CBA047EEC35