Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

ІІІ Західно-український чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи

7 листопада на демонстраційних посівах кукурудзи у ПАП Агропродсервіс, що на Тернопільщині, відбувся ІІІ Західно-український чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи. Між собою змагались 14 кукурудзяних компаній іноземного та вітчизняного виробництва.
За підсумком врожайних перегонів серед 144-х присутніх гібридів різних компаній лідерство посіла компанія DuPont Pioneer.
6 гібридів кукурудзи Піонер™ були у першій десятці, а 5 з них розділили між собою почесне перше місце, залишивши позаду всіх решта учасників.
Без сумніву, що нові гібриди Піонер™ значно доповнюють вагу лідируючих позицій компанії на ринку, а нова генетика потужно освіжає їх присутність своєю новизною, демонструючи неабияку силу росту рослин з формуванням високих врожаїв за умов дефіциту опадів на фоні грунтової та повітряної посухи.
Серед 5-ти перших гібридів до переможців сміливо зараховуються 3 гібриди з лінійки Optimum AQUAmax. Це Р8523 (ФАО 260), Р9175 (ФАО 330) і Р9241 (ФАО 360). Врожайні дані та збиральна вологість вказаних гібридів подано у графіку.

Заслуговують на увагу також і класичні гібриди Р9578 (ФАО 350) та новий Р9074 (ФАО 330), що досить амбітно доповнюють сегмент середньостиглої та середньопізньої групи. Новий гібрид Р8567 (ФАО 290) також досить помітний у сегменті середньоранньої кукурудзи.


В чому ж така перевага наведених гібридів лінійки Optimum AQUAmax?
Звичайно і найперше, як повідомляє Микола Костюк, менеджер з агрономічної підтримки західного регіону компанії Піонер, що це вміле правильне поєднання успіху науковців та селекціонерів компанії, які, розробляючи нові продукти, досить вдало передбачають зміни зовнішнього середовища та стратегічно усвідомлюють пристосованість своїх здобутків до реальних потреб та вимог ринку на фоні лімітуючого фактора менших та нестабільних опадів.
Власне гібриди Optimum AQUAmax серед інших виділяються кращим розвитком кореневої системи, яка більш якісно та із глибших шарів грунту вбирає вологу, помірною її транспірацією з листкових продихів та покращеним синхронним викиданням волоті з утворенням приймочок, що дає можливість в умовах посухи швидше та більш гарантовано запилитись, налитись та зформуватись кожній зернівці у високий врожай.

Однозначно, що нова генетика Піонер™ трансформується в урожай під грамотною  інтенсивною агротехнологією, якої дотримуються у господарстві з року в рік.
Чільне місце серед факторів дружніх, одночасних сходів кукурудзи, як і подальшого динамічного розвитку основних фаз даної культури, сьогодні має якісний обробіток грунту, зокрема оранка, яка проводиться у господарстві на глибину орного шару грунту.
Агрономічний відділ господарства також усвідомлює, що без повноцінного потрібного живлення кукурудзи досягти такого результату практично неможливо. Тому, тут переконані, що тільки за органо-мінеральної системи живлення, яку практикують у господарстві, досягається покращання структури та родючості грунту, загального поживного режиму, а звідси і отримання достойних врожаїв.
Немаловажним фактором розвитку потенціалу кожної конкретної рослини та рівномірності посівів є правильне налаштування висівних апаратів сівалок на потрібну густоту. Власне норма висіву кукурудзи в подальшому має пряме відношення до отриманого врожаю. Всі ми розуміємо, що загущення є доречним в умовах достатнього зволоження і на фоні достатнього живлення та, коли, особливо в останні роки, ми спостерігаємо часті періоди дефіциту опадів та їх нестабільності в період вегетації, то на перше місце серед факторів впливу на врожай виходить густота на час збирання, а точніше правильно підібрана норма висіву для того чи іншого гібриду, враховуючи грунтово-кліматичні умови певної території.
Вказані переможні гібриди розкрили свій генетичний потенціал тому, що їх густота на час збирання була в межах 70-75 тис/га, що є оптимальним і характерним для умов високого агрофону з дефіцитом опадів.
В цілому, чемпіонат гібридних перегонів у ПАП Агропродсервіс вдався на славу і на користь однієї з кращих генетик світу компанії DuPont Pioneer.
Учасники залишились задоволені побаченим, уважно почули та занотували правильні назви гібридів та їх ФАО, обмінялись досвідом, щоб вже завтра втілювати схоже на своїх полях та також досягати високих врожаїв кукурудзи, вирощуючи гібриди Піонер™…

91561716-BFBC-39C3-35BE-501D920E5C3C