Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

DuPont Pioneer та Two Blades Foundation працюватимуть над технологію протидії азіатській іржі на сої

 

ДЕ-МОЙН, Айова та Еванстон, 4 лютого 2014 року DuPont Pioneer та Two Blades Foundation (2Blades) оголосили про наукову співпрацю щодо розробки сортів сої з підвищеною стійкістю до азіатської іржі на сої (Asian Soybean Rust - ASR).

 

Азіатська іржа серйозно скорочує якість насіння та врожаю сої - однієї з найголовніших комерційних культур в усьому світі. До сьогоднішнього дня широкі дослідження соєвої зародкової плазми на тривалу та незалежну від раси стійкість до азіатської іржі були невдалими.

 

Ця співпраця між організаціями має на меті ідентифікувати нові гени, які забезпечать надійну стійкість до азіатської іржі на сої. Pioneer застосовуватиме ідентифіковані гени стійкості до азіатської іржі у селекційних програмах, щоб розробити сорта сої, які мінімізують втрати виробників від цієї хвороби.

 

«Азіатська іржа на сої – це критична проблема для фермерів, і ми працюємо над розвитком чисельних технологій, щоб запропонувати рішення нашим клієнтам, - сказав Гусуї Ву, старший науковий директор DuPont Pioneer. - Ця співпраця може принести вигоди як у селекційних, так і у біотехнологічних підходах, щоб боротися з цією руйнівною хворобою сої».

 

Це повідомлення  базується на об'єднаній дослідницькій програмі з бразильским науковим інститутом, що спеціалізується в галузі продовольства та сільського господарства - Universidade Federal de Viçosa (Мінас-Жерайс, Бразилія), та лабораторії, що займається дослідженням рослин - The Sainsbury Laboratory (TSL) (Норвіч, Великобританія), під керівництвом 2Blades з метою ідентифікувати нові стійкі гени, які можуть бути використані для контролю за азіатською іржею на сої.

 

Лабораторія генетики та геноміки університету Universidade Federal de Viçosa здійснює тривалу дослідницьку програму, яка має на меті ідентифікувати джерела стікості до азіатської іржі на сої. «Наша співпраця з Two Blades Foundation, The Sainsbury Lab та DuPont Pioneer посилить можливість забезпечити виробників альтернативами для мінімізації економічного впливу хвороби, який лише в Бразилії оцінюється у 1.7 млрд дол.США у сезоні 2013-2014», - повідомив професор Сержіо Х.Броммоншенкель.

 

«Лабораторія The Sainsbury Laboratory широко відома якістю своїх досліджень, - говорить Джонатан Джонс з TSL. – Але щоб наші наукові розробки мали більший вплив, нам необхідна співпраця зі світовими компаніями, як DuPont Pioneer. Ми раді, що Two Blades Foundation допомогла налагодити домовленість, та сподіваємося знайти рішення цієї дуже важливої проблеми».

4C481BC8-9E51-8E1C-0B1B-5D1666FA75B5