Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

Нагодувати світ: найгідніша спеціальність


Ви б хотіли сьогодні вивчати сільськогосподарську науку в Європі?

Всі ми знаємо ці дані напам'ять: 9 мільярдів осіб до 2050 р. Що може бути більш очевидним, ніж факт того, що такий приріст населення означає необхідність виробляти продовольства на 70% більше, щоб прогодувати нас всіх? Це також означає, що буде потрібно 3 млрд тонн зернових і 470 млн тонн м'яса на рік. Це величезні виклики, і їх рішення зажадає багато нових ідей від людей з відповідними науково-технічними знаннями, які здатні перетворити їх в інновації, що кардинально змінюють ситуацію на ринку. Тому вища освіта може зіграти вирішальну роль у забезпеченні необхідних компетенцій і навичок у нових поколінь новаторів у сільськогосподарській науці. Але чи відбувається це в даний час? І, зокрема, чи вибирають студенти цей академічний шлях серед інших?

Цифри говорять самі за себе. Академічна галузь з найменшою кількістю випускників у Європі - тільки 1,67% всіх випускників - це сільське господарство і ветеринарія. У той же час, середній вік фермерів по всьому світу - 55 років. Тобто Ви починаєте розуміти масштаб проблеми.

Це цікава головоломка: з одного боку, ми гостро усвідомлюємо виклик продовольчої безпеки, і з іншого - сьогодні студенти за великим рахунком не особливо прагнуть отримати ступінь в сільському господарстві або продовольчій науці. І це не тільки європейський феномен; хоча показник подачі заявок на напрями, пов'язані з сільським господарством в США, і виріс на 28,5% в період між 2005 р. і 2012 р., цього ще недостатньо, щоб задовольнити попит індустрії в професіоналах.

Відсутність інтересу до сільського господарства критично перешкоджає інноваціям і обміну знаннями та передовим досвідом. Чи відбувається це тому, що коли ми думаємо про їжу, то ми думаємо про супермаркети, а не орні землі? Можливо, сільському господарству не вистачає привабливості інших галузей науки? Я вважаю, що виклик тут подвійний: ми повинні показати молодим людям, що сільське господарство являє собою галузь з високим потенціалом для працевлаштування та особистого розвитку, але найголовніше - ця галузь не тільки тісно пов'язана з повсякденним життям, але і з тим моментом, що вони, в кінцевому рахунку, зможуть застосувати свої розум та уяву для роботи над вирішенням деяких з найбільших світових проблем.

Ми повинні запалити в студентах пристрасть до вирішення проблеми продовольчої безпеки, що виходить далеко за рамки розуміння цифри, яка обрушиться на нас в 2050 р. У міру того, як вони будуть здобувати академічні компетенції, починаючи від селекції рослин до молекулярної біології, цей ентузіазм з'явиться у вигляді цілеспрямованості до здійснення завдань попередніх поколінь студентів, з використанням навичок управління масштабними перетвореннями на користь світу.

Останнім часом відбулися деякі дуже позитивні ознаки, які повинні зробити нас великими оптимістами щодо майбутнього. Сьогодні DuPont оголошує, що ми перевищили наші цілі з продовольчої безпеки щодо залучення молоді. У 2012 р. ми поставили перед собою амбітні цілі, щоб допомогти зупинити світовий голод. Ми направили 10 млрд дол США в дослідження і розвиток і представили 4000 нових продуктів, ми створили програми та проекти партнерства для покращення життя сільських громад, і ми пообіцяли сприяти залученню молоді по всьому світу до 2020 р.

Деякі з цих проектів було реалізовано у партнерстві з організаціями з розвитку молоді, як, наприклад, 4-H, яка навчає і готує молодих фахівців у сільськогосподарських інноваціях і фермерських практиках. Інший великий проект, який ми запустили - «Університет DuPont Pioneer» в Україні, країні, якій в найближчі 5 років будуть потрібні 5 мільйонів фахівців у сфері сільського господарства.

Вирішення цього завдання є джерелом гордості і ознакою того, що, ймовірно, речі починають змінюватися. Завдання, що стоять перед нами в сільському господарстві, чи то наукові, природоохоронні або соціально-економічні, такі різноманітні, що вони не можуть бути вирішені шляхом простого застосування наявних знань і передового досвіду; вони вимагають нової парадигми для інновацій, які необхідно буде створити з величезною кількістю нових ідей, емоційного залучення і співпраці. Нове покоління студентів, які бачать і розуміють це, можуть бути впевнені в тому, що їхнє рішення буде кращим вибором, і вони можуть розраховувати на професійне життя, багате на досягнення і отримання задоволення від роботи.  

Д-р Сімон Аріззі, Директор з технологій та інновацій в країнах Європи, Близького Сходу та Африки компанії DuPont.

 

A3578A4E-611E-003D-9D84-9E3AA6F8DBF9