Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

DuPont Pioneer отримала ліцензію на технологію редагування генома від Вільнюського університету

ДЕ-МОЙН, штат Айова, США, і ВІЛЬНЮС, Литва, 23 червня 2015 - Компанія DuPont Pioneer (DuPont) оголосила про угоду про ліцензію на використання і передачу технології та досліджень з Вільнюським університетом для подальшого технічного і комерційного використання технології спрямованого редагування генома Cas9. Відповідно до угоди DuPont отримує ексклюзивну ліцензію на інтелектуальну власність Вільнюського університету для всіх комерційних цілей, у тому числі в сільському господарстві. Крім того, Вільнюський університет і компанія DuPont почали багаторічне науково-дослідне співробітництво з метою продовження розвитку технологій. 

 

"Спрямована технологія Cas9 є одним з найбільш захоплюючих останніх досягнень в біології, і за допомогою нашої співпраці з Вільнюським університетом ми позиціонуємо DuPont як першопрохідця цієї нової перспективної технології в сільському господарстві, - сказав Ніл Гуттерсон, віце-президент з сільськогосподарської біотехнології DuPont Pioneer, бізнесу сучасної генетики рослин в DuPont. - Поліпшені властивості спрямованої технології Cas9 допомагають нашим вченим розробляти інноваційні та стійкі рішення для виробників, які подібні до тих, що реалізуються через селекцію за допомогою маркерів, але з ще більшою точністю і прискореними термінами розвитку ".

 

Команда вчених з Інституту біотехнології Вільнюського університету була однією з перших груп, які виявили, що білок Cas9 можна багаторазово використовувати для точного редагування цільових ділянок ДНК організму для досягнення конкретного результату. У рослинах це може включати в себе сприяння посухостійкості і стійкості до хвороб щодо захисту здоров'я рослин і підвищення врожайності.

 

"Ми раді, що наш винахід ліцензовано DuPont, - повідомив професор Інституту біотехнології Вільнюського університету Віргініус Сиксніс. - Легка програмованість цієй настроюваної системи привносить безпрецедентну гнучкість і універсальність для точного редагування генома. Ми співпрацювали і продовжуємо співпрацювати з вченими компанії DuPont, щоб поліпшувати технологію і надалі".

 

Фінансові деталі угоди не розголошуються.

 

Спрямована технологія редагування генома Cas9 є одним з декількох інструментів CRISPR-рішень. CRISPR (CRISPR - Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats – кластер з регулярними короткими паліндромними послідовностями) - це особливість, яка природно існує в бактерії. Спрямована технологія Cas9, яка використовується для редагування генома, відрізняється від природного процесу CRISPR, використовуваного для ідентифікації та імунізації бактерій. Патентний портфель DuPont включає в себе більше 60 патентів і патентних заявок, пов'язаних з використанням CRISPR для ідентифікації бактерій і імунізації. Він також включає в себе патентні заявки, пов'язані з спрямованою технологією редагування генома Cas9.

FBD20489-EB14-7FB8-62B0-78E945BB8194