Pioneer A DuPont Business
Poland | Select Your Location >

 

DZIAŁ ROLNICZY DOWDUPONT™ STANIE SIĘ SAMODZIELNĄ FIRMĄ

Corteva Agriscience™ będzie uosobieniem celu firmy, którym jest wzbogacanie życia zarówno producentów jak i konsumentów oraz zapewnienie postępu dla przyszłych pokoleń.

 

WILMINGTON, Delaware (USA), 26 lutego 2018 r., DowDuPont™ (NYSE: DWDP), ogłosił nazwę swego pionu rolniczego, który zgodnie z planem do 1 czerwca 2019 roku wyodrębni się jako samodzielna firma. Nazwa nowej firmy - Corteva Agriscience™ - składa się z kombinacji słów oznaczających „serce” oraz „naturę”.

„To początek ekscytującej podróży”, powiedział James C. Collins Jr, prezes ds. operacyjnych (COO), pionu rolniczego DowDuPont. „Corteva Agriscience łączy trzy mocno ze sobą powiązane jednostki biznesowe, oddane pokoleniom rolników. Nowa nazwa to afirmacja naszej historii, ale i krok w przyszłość, w której poświęcimy się zwiększeniu produktywności rolników oraz trosce o stan zdrowia i dobrobyt konsumentów. Dzięki najbardziej zróżnicowanej ofercie produktów na rynku, niemal stuletniemu doświadczeniu w rolnictwie oraz wyjątkowym innowacjom, Corteva Agrisciencestanie się wiodącą firmą w branży rolniczej, która, we współpracy z całym przemysłem spożywczym, skoncentruje się na dostarczaniu bezpiecznej, zdrowej żywności.

Corteva Agriscience połączy jednostki biznesowe DuPont Crop Protection, DuPont Pioneer i Dow AgroSciences, tworząc samodzielną firmę rolniczą, która będzie kształtować rynek i wyznaczać trendy w takich obszarach jak produkcja nasion, ochrona roślin i technologie cyfrowe w rolnictwie.

Docelowa firma, dzięki połączeniu wiedzy najlepszych specjalistów, technologii, innowacji oraz możliwości z zakresu badań i rozwoju, będzie na wyjątkowej pozycji, która pozwoli firmie stymulować rozwój naszego systemu żywienia, umożliwiając rolnikom uzyskiwać lepsze, zdrowsze i obfitsze plony wykorzystując jednocześnie mniej zasobów naturalnych.

„Będziemy dalej inwestować w nasze najbardziej rozpoznawalne wysokiej jakości produkty dla rolnictwa, jak: nasiona Pioneer®,Mycogen® oraz dostępne od niedawna nasiona Brevant™, a także wyróżniane nagrodami środki ochrony roślin takie jak fungicyd Approach® Prima, czy Quelex® - herbicyd zawierający substancję aktywną Arylex™. Jednocześnie będziemy wciąż opracowywać i wprowadzać na rynek nowe produkty wykorzystując nasze technologie i zgromadzoną wiedzę z zakresu chemii”, powiedział Collins.

Poza ogłoszeniem nazwy nowej firmy, podczas Commodity Classic, największym zjeździe i targach rolniczych w Stanach Zjednoczonych, przedstawiono dziś tożsamość marki Corteva Agriscienceoraz jej logo (www.corteva.com).

Siedzibą przyszłej firmy będzie Wilmington w stanie Delaware (Stany Zjednoczone), gdzie będą się znajdować najważniejsze działy wsparcia korporacyjnego spółki. Lokalizacje w Johnston, Iowa i Indianapolis w stanie Indiana będą służyć jako centra biznesowe, natomiast kierownictwo poszczególnych linii biznesowych, a także działy wsparcia, badań i rozwoju, zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, marketingu oraz sprzedaży skupione będą w dwóch lokalizacjach na Środkowym Zachodzie.

DowDuPont będzie wspierać swoją nową markę poprzez wydarzenia specjalne, odbywające się aż do zyskania przez pion pełnej niezależności jako spółki.

  

Informacje o DowDuPont

DowDuPont to spółka holdingowa złożona z The Dow Chemical Company oraz DuPont, mająca na celu utworzenie silnych, niezależnych podmiotów notowanych na giełdzie i działających w sektorze rolnictwa, inżynierii materiałowej oraz produktów specjalistycznych, które zajmą wiodącą pozycję na rynku dzięki wydajnym, opartym na badaniach naukowych, innowacyjnym rozwiązaniom, spełniającym potrzeby klientów i przyczyniającym się do rozwiązania globalnych problemów. Więcej informacji pod adresem www.dow-dupont.com.

Obserwuj Corteva Agriscience™: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter oraz YouTube.

 

#   #   #

2/26/18

 

Wszystkie produkty, o ile nie zaznaczono inaczej, oznaczone symbolem ™, ℠ lub ® są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi DowDuPont.

  

3EB2FAAC-FE61-2AE4-7BED-75F3F59F2965