Pioneer A DuPont Business
Poland | Select Your Location >

 

1. Zaleca się wymieszanie takiej ilości produktu, jaka będzie wykorzystana w ciągu 4-6 godzin.
2. Produkt należy wymieszać z chłodną wodą:
 - napełnić butelkę tylko do 1/3-1/2 wodą, zapewniając wystarczającą ilość miejsa do wymieszania;
 - zamknąć palcem otwór butelki i energicznie wstrząsać, aż cała zawartość utworzy zawiesinę. Jeżeli wyczuwalny jest wzrost ciśnienia w butelce, odsunąć ją od siebiei pozwolić na ujście gazu;
 - zakończyć napełnianie, dolewając do wyznaczonej linii: „fill to here” (napełnić do tegp  miejsca). Nie przepełniać butelki.
3. Jeżeli wymieszanego produktu nie można wykorzystać w ciągu 4-6 godzin i trzeba go przechować:
 - wyjąć niedokończoną butelkę 250T, zastosować przemywanie zwrotne i oczyścić aplikator Pioneer Appli-Pro® SLV, a następnie wykonać jedną z poniższych czynności:
 - przechować butelkę w chłodnym miejscu ze zdjętą nakrywką
 - dzięki ulepszonej formule mrożenie nie jest konieczne, jeżeli wymieszany produkt  nie będzie przechowywany dłużej niż 3 dni
 - jeżeli wymieszany produkt będzie zamrażany, pozostawić otwarte plastikowe zamknięcie  na butelce 250T. Na około 24 h przed użyciem wyjąć z zamrażalnika i pozwolić, aby produkt odmrażał się powoli w ciepłym pomieszczeniu lub ciepłej (nie gorącej!) kąpieli wodnej.
4. Należy postępować zgodnie z zaleceniami instrukcji producenta, wykonując płukanie zwrotne i czyszczenie aplikatora.

 

 

System natryskujący o super małej pojemności Appli-Pro® SLV (Super Low Volume)

Aplikator Appli-Pro® SLV jest czymś więcej niż tylko aplikatorem. Jest opatentowanym urządzeniem zaprojektowanym  i wykalibrowanym specjalnie do inokulantów marki Pioneer®. Ta unikalna konstrukcja redukuje zapotrzebowanie na wodę i oferuje wysoki poziom precyzji stosowania i wygody. Appli-Pro® SLV, zaprojektowany i udoskonalony przez zespół badaczy ds. inokulantów, wykorzystuje powietrze z kompresora i niewielką ilość wody do dostarczania roztworu inokulantu. Całkowite zużycie wody to 10 ml/tonę, tak więc każda 2,5-litrowa butelka inokulantu wystarcza na około 250 ton zielonki. Dodajemy wodę do butelek inokulantu, potrząsamy butelkami, aby rozpuścić produkt i przykręcamy je do aplikatora. W każdym aplikatorze znajduja się dwie butelki. Pulpit sterowania zamontowany w kabinie pozwala operatorowi włączać i wyłączać aplikator, celem precyzyjnej regulacji tempa natryskiwania. Pulpit podaje liczbę ton traktowanej zielonki w oparciu o wybrane tempo ton/godzinę, podając operatorowi wskazane ilości środka pozostającego w butelce. Urządzenia Appli-Pro są dostarczane z zatwierdzonymi przez producenta, przetestowanymi w terenie wspornikami mocującymi dla większości najbardziej znanych sieczkarni. Montaż jest łatwy i szybki.

 

- wystarcza na traktowanie 500 ton zielonki przed koniecznością powtórnego napełniania,
- oszczędza czas! Mniej przestojów związanych z ponownym napełnieniem wody i inokulantu,
- eliminuje konieczność mieszania inokulantu w dużych zbiornikach wody,
- dokładniejsze, bardziej precyzyjne natryskiwanie przy pomocy unikalnego układu natryskowego,
- mniejsze straty, udoskonalona kontrola jakości, ponieważ można pod koniec dnia  zdemontować butelkę z wymieszanym inokulantem i schłodzić w lodówce,
- dostępne małe, uzupełniające butelki 50T Completion-Pac® do wykańczania pól,
- unikalny układ płukania zwrotnego redukuje odpady, ułatwia czyszczenie systemu,
- kompatybilny z systemem John Deere Green Star, który pozwala na zmianę tempa natryskiwania w oparciu o tempo pracy sieczkarni.

 

System natryskujący Appli-Pro® Basic 12G
System natryskujący Appli-Pro® Basic 25G
System natryskujący Appli-Pro® Basic 55G

System mieszania w zbiorniku i natryskiwania Appli-Pro® Basic jest bardzo uniwersalny i może mieć wiele różnych zastosowań. Niezależnie od tego, czy stosujemy inokulant do podsuszonego materiału przy pomocy prasy do belowania, inokulant do kiszonki na sieczkarni lub w silosie/pryzmie lub inokulant do gniecionego lub śrutowanego ziarna kukurydzy dozowany w śrutowniku lub gniotowniku. System oferuje proste, dokładne i wydajne wyniki.Na zdjęciu z prawej pokazany jest system 25G.

 

> Appli-Pro® Basic12G wystarcza na traktowanie nawet 96 ton z 12 galonami wody (ok. 45 l),
> Appli-Pro® Basic55G wystarcza na traktowanie nawet 440 ton z 55 galonami wody (ok. 208 l),
- Dopuszcza włączenie wyższego tempa podawania wody w celu dostosowania do różnych wilgotności zielonek.
- Prosta konstrukcja z niezawodnymi podzespołami:
- system posiada filtr siatkowy na linii zasilania, trzy indywidualne filtry siatkowe w każdej  dyszy, co redukuje blokowanie dyszy i zapewni równomierne natryskiwanie,
- wszystkie dysze posiadają nakładane końcówki ze stali nierdzewnej,
- pompa 12 V SHURflo
- zespół regulacji w kabinie z włącznikiem/wyłącznikiem, manometrem i kontrolą objętości
- bardzo dobrze nadaje się do małych operacji.

E0814F99-AD23-8C03-F33E-E0D71BFD0111