Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

 

Silaj Katkı Maddesi

Bu ürün hayvansal üretim koşulları esas alınarak test edilmiş olup yüksek kalitede kaba yem üretimine katkıda bulunmak için seçilmiş canlı ve patentli laktik asit üreten bakteri ırkları içermektedir.

 

 Mikroorganizmalar:

  •  Lactobacillus buchneri LN4637 ATCC PTA-2494

 

 Özellikler

  • Mısır, yonca, İtalya çimi, karamba, kanola, fiğ, yulaf, sorgum gibi hububat ve baklagil silajlarında kullanılabilen, hem sıvı hem de granül formunda kullanılabilen çok amaçlı silaj katkı maddesidir.
  • Ön yüzey kayıplarını önler. Uzun süren silaj yapımlarında, silaj kullanımının az olduğu ya da silajda ısınmanın ve bozulmanın ciddi sorun yarattığı işletmelerde oldukça iyi sonuçlar veren bir inokulanttır.
  • Kuru madde kaybını azaltır. Hayvanın yemden yararlanma oranını arttırır. Silaj yapımı esnasında yapılabilecek hataların kötü etkilerini büyük oranda telafi eder.
  • Kurumanın çok önemli olduğu bezelye, yonca, buğday, triticale gibi silajlarda mükemmel sonuç verir.
  • İçerdiği Lactobacillus buchneri mikroorganizmalarının eşsiz ırkları sayesinde silaj içerisinde esteraz enziminin oluşmasını ve propiyonik asit üretiminin artmasını sağlar. Bu sayede silaj, uygulama yapılmamış silajlarla kıyaslandığında oldukça soğuk, bozulmadan ve dengeli bir şekilde korunur.
  • Pioneer, silaj analizlerini çiftçilerimiz için ücretsiz olarak yapmaktadır.
  • Ayrıntılı bilgi edinmek için Pioneer satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Kullanım Talimatları

Granül halde 10 kg’lık torbalar, bir ton silaja 250 gram granül inokulant gelecek şekilde eşit ve dengeli uygulanmalıdır. Artan inokulantı kendi orijinal torbasında içersinde rutubetin olmadığı bir ortamda saklayınız.

Appli- Pro SLV C2000 ve C500 uygulama sistemleri için; 50 gr lık içeriği 0,5 lt suya boşaltın iyice karıştırıp bir ton silaj için 10 ml gelecek şekilde sulu karışım uygulayın.

Appli- Pro uygulama sistemleri için; kutu içerisindeki içeriği içi boş 250 tonluk Appli-Pro şişesine boşaltın.

Tank karışım aletleri için; içeriği 100 litre su içeren tanka koyun ve 1 ton silaj için 2 litre gelecek şekilde sulu karışımı uygulayın. Tank içinde 24 saat süresince kullanabileceğiniz miktarın konulmasına dikkat ediniz. Sprey işleminde 30 PSI büyüklüğünün üzerinde uygulamalardan sakınınız. Uygulamayı yaparken dengeli ve eşit atım yapabilecek metotlar ve sağlanan özel uygulama aletleri için tavsiye eden oranları kullanın.

Kullanılmayan veya artan ürün tekrar şişelenip buzdolabında 5 güne kadar depolanabilir. Daha uzun süreli saklamalar için ise dondurup saklayabilirsiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken direk ısıya maruz bırakmayınız. Donmuş kabı içinde su dolu bir tencerede veya diğer donmuş ürünleri çözme işleminde kullanılan aparatın içine koyarak eritiniz. Dondurulmuş ürünü kullanmak için çözerken erime ısısı 38˚C geçmemelidir.

Pioneer personeli, kalibrasyon ve uygulama konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

 

Broşürü görmek için tıklayınız. (PDF 902 KB)

0FA7647F-7140-E630-4E1F-A3DCD5883325