Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

DuPont Pioneer Türkiye Tarihi

Pioneer Overseas Corporation Araştırma grubunun Mayıs 1985 yılında Türkiye'de çalışmalara başlamasının ardından Nisan 1986 yılında Pioneer Tohumculuk A.Ş. ismi ile İstanbul merkez ofiste Türk çiftçisine daha fazla kazandırma prensibiyle faaliyetine başlamıştır.

Kuruluşundan bir yıl sonra Adana Karataş yolu üzerinde tam kapasite ile yılda 6.000 ton tohum işleyen fabrika kurulmuştur.

Türkiye genelinde Trakya, Adapazari, Bursa, Aydın, Adana, Karadeniz ve GAP olmak üzere 7 ana satış bölgesinde satış temsilcilikleri olup, ağırlıklı olarak mısır, ayçiçek, buğday ve kanola tohumları ile Türk çiftçisine hizmet vermektedir. Özellikle araştırma ve ürün geliştirme faaliyetlerine çok önem veren Pioneer Tohumculuk sürekli yaptığı ıslah ve deneme çalışmaları ile geliştirdiği yüksek verim potansiyeline sahip , her türlü yetişme şartlarında en iyi performansı gösteren çeşitleri Amerika ve Avrupa ile aynı anda Türk çiftçisinin hizmetine sunarak, daha fazla kazanç elde etmelerinde öncülük etmiştir.

Özellikle Trakya Bölgesi'nde ayçiçeğinde verimi önemli oranda etkileyen hatta hiç verim alınamamasina sebep olan veremotu (Orabanj) hastalığına karşı genetik olarak çok yüksek seviyede toleranslı çeşitleri ıslah eden ve geliştiren Ayçiçegi Islah ve Araştırma Merkezi, Trakya'da Lüleburgaz'in Ahmetbey Kasabasi'nda faaliyetlerini sürdürerek Türk ekonomisine de önemli katkılarda bulunmaktadır.

Verim potansiyeli yüksek Mısır ve Ayçiçegi çeşitlerinin yani sıra Silajlık Mısır ve Silaj Bakterisi (Inoculant) konusunda da lider olan Pioneer yüksek performanslı silajlık mısır ve silaj bakterilerini Türk çiftçisinin hizmetine sunmuştur. Özellikle silajda kaliteyi artırarak hayvan başına alınan et ve süt verimlerini yükselterek Türk çiftçisinin daha fazla kâr elde etmesini sağlayan silaj bakterisi (inoculant) Amerika'da uzun yıllar süren çalışmalar sonucu geliştirilerek bulunmuştur.

Pioneer Tohumculuk "Kalite ve Verimde Lider Tohumlar Üretme" sloganıyla Türk çiftçisine kaliteli hizmet sunan güvenilir bir kuruluştur.

8EDBF5BD-6471-0976-AF6F-B6EFE0347C37