Pioneer A DuPont Business
Turkey | Select Your Location >

 

Çevreye Karşı Duyarlılık

Bugün ve gelecek nesiller için çevremizi ve doğal kaynaklarımızı korumak için müşterilerimize bilme dayalı ve sürdürülebilir çözümler üretiriz.

Çevreye duyarlı temel değerlerimizin ışığında çevreyi koruruz ve çevresel değerleri iş aktivitelerimizin önemli bir parçası yaparak işletmemizi güçlendiririz.  Devamlı olarak eylemlerimizi toplumun beklentilerine uygun gerçekleştirmeye çaba sarfederiz. Pioneer, gelecek nesiller için doğal kaynaklarımızı ve çevremizi korumak konusunda lider olmaya kendini adamıştır. Gıda, besin, yakıt ve materyallerin üretiminin güvenli ve yaşayabilen bir çevre ile uyumlu bir şekilde olması gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte nerede çalışırsak ya da ürünlerimizi satarsak satalım, yerel geleneklere, değerlere ve yasalara  saygı duyarız.

Toprağı Korumak

Doğal kaynaklarımıza değer veren ürünlere inanıyoruz. Şu anda pazarda var olan ürünler, buna Herculex® I ve Herculex® RW de dahil (mısırdaki hedef zararlılarbaskı altına almak için geliştirildiler), Birleşik Devletler'deki ve diğer heryerdeki insektisit kullanımını önemli ölçüde azalttı.

Sonuçlar

Bu da su kaynaklarına ve nehirlere olan sızıntıların ve çiftlikte kimyasala maruz kalmanın azalması, hedef olmayan yararlı organizmaların hayatta kalmasını teşvik ederek biyoçeşitliliğin korunması, ayrıca girdi ihtiyacını azaltarak maliyeti düşürmek böylece çiftçinin gelirinin arttırılması anlamına geliyor.

Gelecekte

Ayrıca doğal kaynakları koruyacak ve kaynak kullanımındaki verimi artıracak yeni ürün gruplarına odaklanıyoruz. Bu tip ürünler çiftçilerin su kaynaklarını daha iyi kullanmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca bu ürünler genel verimi koruyarak ve /veya artırarak azot kullanımını azaltabilirler.

Karbon Salınımını Azaltmak

İş yönetimimizde, Pioneer şirketleri yerel ve yenilenebilir enerjiyinin günlük uygulamalarda kullanılmasını teşvik eder ve bünyesinde uygular. Birleşik Devletleri Hawaii'de bulunan Wimea Araştırma İstasyonumuz da bulunan solar tesis buna bir örnektir. Enerji verimliliği, LEED ve Energy Star Sertifikalı birçok merkezimizde uygulanmakla birlikte, çevreye olan etkimizi minimize edecek yeni teknolojileri bünyemize almak devam eden bir süreçtir.

A33B1004-5DDA-A916-8A14-DE4E47B96346