Pioneer A DuPont Business
Ukraine | Select Your Location >

 

Компанія Піонер звітує про успішне завершення програми по пересіву озимого ріпаку

Компанія Піонер звітує про успішне завершення програми по пересіву озимого ріпаку

 

Сільгоспвиробники, які вирощували озимі ріпаки торгівельної марки «Піонер», впевнено пройшли всі етапи виробництва, оскільки ще восени приєдналися до програми по пересіву озимого ріпаку, яку впровадила компанія Піонер цього року, та вже знали чим займуть площу, в разі загибелі рослин взимку.

У 2015-2016 рр. акція програми пересіву поширилася на 77 % площ господарств, які вирощують ріпаки ПІОНЕР® та прийняли участь у програмі пересіву. Результати продемонстрували, що ріпаки ПІОНЕР® перезимували в два рази краще за середній показник по Україні.

Як завжди, компанія Піонер виконала свої зобов’язання – більше 3 300 п.о. кукурудзи, соняшнику та ярого ріпаку поїхало до учасників програми пересіву, в яких ріпак загинув.

Отож жодне поле партнера Дюпон Піонер не залишилося в цьому році без урожаю!

 

Безобчук Микола, заступник директора СТОВ "Діброва і К", Вінницька обл.

Ріпак висіваємо вперше. При виборі гібриду звертали увагу на пластичність до умов вирощування та потенціал урожайності. Свій вибір ми зупинили на гібриді ПР46В20 компанії Піонер. Адже гібрид має високий потенціал урожайності та дуже добру посухостійкість.

Посів провели в оптимальні строки хоча і не у вологий грунт з нормою 600 тис.га. Через тиждень пройшов  дощ, що дозволило отримати дружні сходи. Але в першій декаді жовтня погода внесла свої корективи – були перші приморозки до -3-5°С, що призвело до часткового вимерзання рослин. В січні місяці погода нас не порадувала в друге – був безсніжний та морозний період протягом тижня. Тому частина площі вимерзла. Але завдяки програмі пересіву від компанії Піонер втрати були не такими значними, адже було компенсовано насіння на вимерзлу площу. На пересів отримали соняшник, гібрид - П63ЛЛ06 на 60 га. На площі, яка залишилась, плануємо отримати 3 т/га.

   

Бунько Михайло Степанович, головний агроном ТОВ "Агробуд", Вінницька обл.

Висіваємо озимий ріпак торгової марки «Піонер» протягом трьох років і завжди маємо хороший результат. У 2015 році з гібридом ПР46В20 досягнули урожайності 40,0 ц/га. Під урожай 2016 року висіяли гібрид інтенсивного типу ПР46В21. Висівали в оптимальні строки 20.08.2015 року,  але  відсутність вологи сповільнила осінній розвиток і рослини озимого ріпаку увійшли в зиму у фазі чотирьох листків.  Незважаючи на несприятливі погодні умови ріпак вийшов із зими в гарному стані, про пересів і не думали, маємо хороші види на урожай. Тому плануємо і надалі висівати ріпак торгової марки «Піонер».

   

Синіцин Юрій Леонідович, головний агроном ТОВ "Пфаннер Агро", Вінницька обл. 

Висіваємо озимий ріпак торгової марки «Піонер» протягом семи років і збираємо високі врожаї. У 2015 році з гібридом ПР45D06 досягнули урожайності 33,3 ц/га на площі 860 га. Посіяли даний гібрид у доволі сухий та ризикований 2015 рік на урожай 2016 року. Та січневі морози до -22 градусів а також відсутність снігу змінили плани, відбулось  вимерзання двох площ озимого ріпаку. В рамках програми безкоштовного страхування посівів озимого ріпаку від компанії «Піонер» отримали для пересіву даної площі насіння кукурудзи, що суттєво зменшило собівартість витрат по даних полях. На інших полях гібрид ПР45D06, а це 420 га, даний гібрид нормально перезимував, судячи з стану рослин, очікуємо гарних врожаїв.

Дану культуру з сівозміни не виводим, плануємо її в структурі площ 2016-17 рр. та будемо висівати ріпак торгової марки «Піонер» та приймати участь в програмі страхування посівів від компанії Піонер.

   

Соколюк Юрій Миколайович, виконавчий директор ТОВ "Устя", Вінницька обл.

Висіваємо озимий ріпак торгової марки «Піонер» протягом трьох років і завжди маємо хороший результат. У 2015 році з гібридом ПР46В20 досягнули урожайності 38,4 ц/га. Посіяли даний гібрид і на урожай цього року, але несприятливі погодні умови січня скоригували наші плани, спричинивши вимерзання однієї площі озимого ріпаку. В рамках програми безкоштовного страхування посівів озимого ріпаку від компанії «Піонер» отримали для пересіву даної площі насіння соняшнику, що значним чином зменшило наші фінансові втрати. На полі площею 80 га (ПР45Д06 - 30га і ПР46В20 - 50га) ріпак чудово перезимував і маємо хороші види на урожай. Тому плануємо і надалі висівати ріпак торгової марки «Піонер» та приймати участь в програмі безкоштовного страхування посівів.

   

Самчук Богдан Антонович, директор ТОВ Волиньагрохолдинг, Волинська обл.

Вже другий рік підряд ми приймаємо участь у програмі страхування озимого ріпаку від компанії ТОВ «Піонер Насіння Україна». Під урожай 2015 року було застраховано 90 п.о. озимого ріпаку, які були висіяні на площі 340 га. На щастя, взимку 2014-2015 років ріпак гарно перезимував і порадував нас чудовим врожаєм. На окремих полях врожайність гібриду ПР46В21 становила 41 ц/га. Тому ми вирішили продовжувати співпрацю і придбали під врожай 2016 року 88 п.о. найкращих гібридів Pioneer. Так сталося, що кліматичні умови літа 2015 року не сприяли вчасному початку посівної кампанії, тому довелося відтермінувати посів на початок вересня. Фаза осіннього розвитку ріпаку була достатньою для входження в зиму та приймання ріпаку на страхування. Однак пізній термін сівби викликав певні занепокоєння чи нормально він перезимує. Наші переживання виявилися небезпідставними. Осінні заморозки та безсніжна зима із зниженням температури до -24°С призвели до вимерзання застрахованого озимого ріпаку на площі 148 га. Завдяки програмі страхування від компанії Піонер ми отримали для пересіву 111 п.о. кукурудзи. Коштів для придбання іншого насіння для пересіву витрачати не довелося.

Зрозуміло, що такі кліматичні умови, які склалися у 2015-2016 роках бувають не часто, але ми і надалі плануємо приймати участь у програмі страхування озимого ріпаку Піонер та отримувати гарні врожаї завдяки високоврожайним гібридам компанії Піонер.

   

Гуржій Микола Григорович, головний агроном ТОВ "Преображенське", Запорізька обл.

Товариство Преображенське співпрацює з компанією Піонер Насіння України вже понад сім років. Сіємо соняшник, кукурудзу та озимий ріпак компанії Піонер. В сезоні 2015-2016 рр. засіяно близько 1700 га озимого ріпаку Піонер. Були посіяні гібриди ПР46В14, ПР44В20, ПР44В22. Розвиток рослин всіх гібридів до зими був дуже добрим, але зима була практично без снігу та ще й іноді з сильними морозами, що привело до вимерзання деяких рослин. Ми були раніше проінформовані про програму пересіву озимого ріпаку, тому ще восени подали заявку на участь в цій програмі. Дуже не хотілось пересівати, але стан рослин на деяких полях був незадовільний. Були поля де пересівали частину поля, а решту, де був задовільний стан, залишали. Всього з 1700 гектар було пересіяно 408 гектар. По програмі пересіву від компанії  Піонер на цю площу ми отримали 129 посівних одиниць соняшнику. Насіння для пересіву було поставлено нам вчасно та ще й новими гібридами П64ЛЦ108 і П64ЛЦ53. Наразі буде добра можливість їх випробувати. В цьому році також плануємо сіяти гібриди озимого ріпаку компанії  Піонер і також знову будемо приймати участь в програмі страхування ріпаку. Дякую компанії Піонер за гарні та високоурожайні гібриди, а також за акції і програми, які вона пропонує.

   

Щербаков Олег Олександрович, директор ТОВ "Оріяна-Агро", Запорізька обл.

В минулому 2015 році ми придбали 32 п.о. та посіяли 105 га озимого ріпаку ПР44Д06 ТМ Піонер. Посів ріпаку був у серпні місяці, тому наше господарство взяло участь у програмі страхування озимого ріпаку. Програма страхування подобається нам тим, що компанія виробник насіння, яка впевнена в якості власного насіння ріпаку, бере ризики, які ми можемо отримати при вимерзанні ріпаку, на себе та відшкодовує насінням соняшника чи кукурудзи для пересіву тієї площі, де вимерз озимий ріпак.

Так сталось і в нашому господарстві. Після зими, на невеликий ділянці ріпаку на полі – 23 га, що не була захищена лісосмугою, весною культура не відновила вегетацію. Після чого, разом із представниками компанії Піонер, ми склали протокол огляду поля та вже в середині квітня отримали 7 посівних одиниць гібрида соняшника компанії Піонер, для пересіву даної площі.

В нашому господарстві також знаходиться ділянка гібридизації насіння кукурудзи компанії Піонер, яку ми вирощуємо по договору із заводом виробником, який знаходиться в с. Стасі, Полтавський області. При вирощуванні насіння гібрида кукурудзи, ми впевнились, що компанія дуже вимогливо ставиться для отримання якісного насіння. Ми і надалі сподіваємось на співпрацю з компанією Піонер!

   

Синьогуб Юрій Іванович, головний агроном ФГ "Олександрівське", Кіровоградська обл.

Вирощуємо озимий ріпак торгової марки Піонер на протязі чотирьох років і завжди маємо гарний результат. Посівний матеріал дуже гарної якості: як протравка, так і однорідність фракції. У 2015 році провели посів 80 га озимого ріпаку ПР44Д06  в ранній строк з відчутним дефіцитом вологи в ґрунті (густота - 550 тис/га). При посіві внесли 100 кг/га діамофоски, сходи отримали дружні. Попри дефіцит вологи в ґрунті, розвиток рослин був дуже впевненим. При 4-5 листках провели обробіток інсектицидом Залп - 1л/га. Станом на 15.11.2015 густота рослин становила 280 тис/га. В зиму рослини ввійшли в фазі 6-8 листочків, діаметр кореневої шийки становив 6-7 мм. Так як ми приймали участь в програмі пересіву від компанії Піонер, то в зиму пішли спокійні без будь-яких ризиків.

Перезимував ріпак добре: густота після перезимівлі складала 260 тис/га, відхід листової поверхні – 2%. Відновлення весняної вегетації було дуже пізнє, що дало можливість рослинам уникнути весняних приморозків. Весняне підживлення провели в два етапи: 1-й 150 кг/га аміачної селітри, а через три тижні ще 150 кг/га. У фазу 8-10 листків внесли фунгіцид+БОР 1л/га+ інсектицид Залп - 1л/га+Тітл Дуо -0,350 л/га; у фазу бутонізації – Маврик 200 гр/га; у фазу початок цвітіння – Залп 1л/га; кінець цвітіння – Пірінекс супер 0,8 л/га. Для нас важливим є те, що гібрид дуже гарно гілкується та рівномірно цвіте. Не зважаючи на те, що посів був дещо зрідженим та завдяки властивостям гібрида добре гілкуватись, ми отримали, на мій погляд, дуже гарні результати 3,8 т/га та надалі плануємо співпрацю з компанією Піонер.

   

Рудь Сергій Віталійович, власник СФГ "Перлина", Полтавська обл.

В 2015 р. скористався програмою страхування озимого ріпаку від вимерзання. Для пересіву обрав гібрид ярого ріпаку PR45H73. Внаслідок несприятливих погодних умов протягом зими, озимий ріпак вимерз. До отриманих страхових мішків докупив ще, щоб вистачило пересіяти площу. Розвиток ярого ріпаку проходить добре, всі агротехнічні норми дотримано. Сподіваюсь на високий врожай. Дуже задоволений зручною та зрозумілою процедурою страхування без залучення страхових компаній.

   

Бойчук Віталій Васильович, головний агроном ТОВ "ВП Імпульс плюс",  Черкаська обл. 

Побувавши на Дні поля та скориставшись порадами представників компанії ПІОНЕР, ми придбали насіння озимого ріпаку гібридів: ПР45Д05 – 44 п.о. та ПР46В20 – 56 п.о., при цьому подали заявку на участь у програмі страхування посіву.

Були приємно вражені, що компанія  DuPont Pioneer розділила з нами ризики невдалої перезимівлі та надала насіння на частину площі, що загинула внаслідок несприятливих умов перезимівлі. Сподобалась простота і доступність даної програми. Плануємо і надалі працювати з продуктами компанії Піонер.

   
B8831F86-C9DA-27CF-B3E7-734095D44DEB